Dojazd

Pokaż większą mapę!

Dojazd do miejsca, w którym będzie odbywać się EZkon 2016 jest bardzo prosty. Poniżej podamy Wam dojazd z Dworca Centralnego oraz inne środki komunikacji, którymi możecie dojechać do szkoły.

LINIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Przystanek: Gwiaździsta Autobusy: 121, 122, 132, 157, 185, 197, 205
Polecamy korzystać ze strony JakDojadę.pl jeśli potrzebujecie dojazdu z innego miejsca. Jest również dostępna darmowa aplikacja tej strony na urządzenia z systemem Android.

DOJAZD Z DWORCA CENTRALNEGO

1. Wysiadając na którymkolwiek peronie, musisz iść w kierunku sektora 3 – w tym sektorze znajdują się schody takie, jak na zdjęciu poniżej. Wjedź sobie na górę.

maczek-doj-01

2. Rozejrzyj się w obie strony tunelu, w którym się znajdujesz i idź w kierunku, w którym widzisz wyjście na zewnątrz (zdjęcie poniżej). Przed wyjściem skręć w prawo.

maczek-doj-02

3. Teraz powinieneś/naś widzieć korytarz, którego zdjęcie znajduje się niżej. Należy iść nim do samego końca, po czym skręcić w lewo (koniec korytarza na zdjęciu jeszcze niżej).

maczek-doj-03

maczek-doj-04

5. Schodząc po schodkach na dół nie da się nie zauważyć McDonalds’a . Nas jednak interesuje korytarz z jego lewej strony. Pierwsze schody po lewej, tuż pod szyldem „Ochota” zaprowadzą Cię na przystanek tramwajowy, z którego dojedziesz bezpośrednio na miejsce.

maczek-doj-05

6. Na szczycie schodów po lewej stronie znajduje się automat biletowy, w którym należy zakupić bilet. W Warszawie obowiązują dwa typy biletów – ulgowy, dla uczniów i studentów z ważną legitymacją oraz normalny, dla pozostałych. Najtaniej jest nabyć bilet 40-minutowy – na pewno nie będziesz jechać dłużej.

maczek-doj-06

7. Po nabyciu stosownego biletu, czas na wybranie linii tramwajowej. Czerwoną strzałką zaznaczona jest na zdjęciu poniżej tablica, na której wyświetlają się godziny przyjazdu tramwajów oraz minuty, jakie do niego pozostały. Należy wsiąść w jakikolwiek tramwaj i przejechać jeden przystanek do pl. Starynkiewicza.

maczek-doj-07

maczek-doj-08

8. Po tym jak wysiądziesz z tramwaju, należy się przejść przez jezdnię i kierować się w stronę wskazaną strzałką na poniższym zdjęciu.

maczek-doj-09

9. Z tamtego miejsca należy kierować się wprost na przystanek autobusu linii 157.

maczek-doj-10

maczek-doj-11

10. Wsiądź do autobusu linii 157 i w miarę możliwości rozsiądź się wygodnie, bo jedziesz na niemalże sam koniec trasy, przystanek Gwiaździsta.

maczek-doj-12

11. Gdy zobaczysz z okna autobusu po prawej stronie podobny widok, do tego przedstawionego na zdjęciu, to znaczy, że już czas wysiadać i wcisnąć w autobusie przycisk STOP. Można pojechać na sam koniec trasy, ale bliżej do szkoły jest z wcześniejszego przystanku. Tak, na poniższym zdjęciu widać już miejsce, w którym odbywa się konwent.

maczek-doj-13

maczek-doj-14

12. Kierujemy się w stronę szkoły. Omijacie pierwsze przejście przez ulicę i kierujecie się do drugiego. Po przejściu przez ulicę powinien nam się ukazać widok pokazany przez poniższe zdjęcie, choć ta brama pewnie będzie zamknięta. :)

maczek-doj-15

13. Kierujecie się na lewo i idziecie przy płocie, aż dojdziecie do miejsca pokazanego na ostatnim zdjęciu. Witamy na konwencie! :)

maczek-doj-16

maczek-doj-17